top of page
  • Obrázek autoraPavla T.

Trápí tě to, bolí to, nelíbí se ti to, změň to!!!

Aktualizováno: 12. 3.
Trápí tě to, bolí to, nelíbí se ti to, změň to!!! A jde to. Děje se to!! Změnit svůj život k lepšímu je nejvíc. Někdy to bolí, ale stojí to za to 😊.


Jsem už velká holka, někdy je mi z toho smutno – obzvlášť ráno u zrcadla: „Neznám tě, ale umyju tě 😊! To číslo mě vyděsí pokaždé, když ho vyslovím nebo napíšu. Proboha, kdy se to zastaví?!!! No nezastaví!! Užij si to naplno, dělej, co tě baví!! Nečekej už ani chvilku!


Věk a zkušenosti mají velkou výhodu. Můžu se dělit o prožité, sdílet a inspirovat lidi, které potkávám, uklidnit je, rozesmát, pohladit po duši, doporučit pěknou knížku, kde se člověk pozná a zjistí třeba, že v tom nelítá sám. Ono to prostě všechno přebolí a staré otřepané klišé, že čas je nejlepší lékař, prostě nelže. V životě jsem prošla mnoha změnami, od těch malých a nebolestivých, až po ty, které Vám nedají několik týdnů spát a máte problém do sebe vpravit i něco málo k snědku.


Nemluvím o životních tragédiích, nemocech a úmrtích, ale o seberozvoji, vztazích a sebepoznání, změnách zafixovaných životních vzorců. Ty největší změny nejvíc bolí. Občas Vám zahýbe životem změna z venku. To se prostě kousnete, a nic jiného Vám nezbyde než to zvládnout. Největší je ale změny řídit a nahnat se do nich svou svobodnou vůlí, SÁM. Ke všem změnám a diskomfortu pak přibude ještě vlastní peklíčko, že sis tuhle horkou kaši navařil dobrovolně a co jsi to za trubku. Pochybnosti přijdou vždycky. Ale stojí to za to!


Nevíš, co máš dělat? K čemu se hodíš? Popřemýšlej, co si chtěl dělat jako malý kluk, holka. Nemyslím popeláře, ale takové to umanuté a zaryté. Bude si to pamatovat tvoje máma nebo učitelka ze školky. Děti prostě vědí, proč jsou na světě. Ale málokomu je dovoleno se tou cestou ubírat. Rodiče nás směrují a tvarují, až se jim to povede. Ale pokud v tom nejsi šťastný, jdi si za svým. Lidi na našem blogu jsou důkazem, že to jde a nikdy není pozdě. Krupiér a restauratér je profi cestovatel a super fotograf, fotograf rozvíjí lidi a vykládá jim karty, markeťačka odešla z firmy, vystudovala fildu a dělá dětskou sestru, psycholožka roztáčí lidem čakry. No jsme takové hnízdo bláznů. A o tom bude můj blog.O lidech, kterými se můžete inspirovat! O životních zkušenostech neobyčejných nebo i obyčejných lidí. O lidech, kteří Vám dodají odvahu vykročit ke změně. A když Vám z toho nebude dobře, protože to zákonitě přijde, i když je změna k lepšímu, pak Vám někdo z našeho týmu může i podat pomocnou ruku 😊. Jako to bylo v mém případě, kdy jsem odešla po 30letém vztahu od partnera a našla v Dzomse svoje lidi. Ale o tom třeba příště……
172 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page