top of page
  • Obrázek autoraHonza R.

POVÍDÁNÍ O NEJSTARŠÍM NÁRODU

Aktualizováno: 31. 1.


V dnešním povídání si budeme vyprávět o těch nejstarších obyvatelích této planety. Budeme si povídat o kamenech. Horniny, minerály, polodrahokamy a drahokamy prostupují náš život všude, kde se podíváme. Používáme je na stavbu našich domů, používáme je do okrasných zahrad, vyrábíme z nich šperky a zdobíme se jimi. Naše tělo je složené s podobných minerálů, jako obsahují některé kameny.

Častokrát přehlížíme, že jsou živé, častokrát se k nim chováme - používáme je velmi bezohledným způsobem. Můžeme si představit základní evoluční linii, kde první jsou kameny, následně rostliny a stromy, po nich zvířata (Souběžně s linií rostliny a stromy jde skupina elementální bytosti, tzn dévové rostlin, driády, sylfové, fauni, salamandři a mnoho a mnoho dalších ), následuje člověk, který má za úkol udělat ze sebe lidskou bytost ( to je to poslání, co všichni tak hledají ... :D ) a z ní jde přerod do bytosti a začíná Velká cesta...

A vrátíme se ke kamenům. Pokud se chceme naučit s nimi komunikovat, potřebujeme se na ně naladit. Vyhoďme z palice naše halucinogenní představy, že k nám budou kameny promlouvat naší řečí a my uvidíme/uslyšíme slova. Kameny s námi komunikují přes vibrace a obrazy a čím jsme vnitřně klidnější, tím přirozeněji vnímáme to, co nám ukazují. Tento přístup se nevztahuje jen na kameny, ale pojďme se jim věnovat dál. Jak se nejlépe naučit "řeč" jiného národa ? Tak, že se naučíme vnímat jejich pojetí času ( kdo si vzpomene, jak se při výuce angliny mořil s předpřítomným, předminulým atd, než začal jinak vnímat čas a šlo to ? :D ).

Uvědomme si, kolik stovek let kameny zrají a rostou. Proto se dostáváme do klidu a ticha v sobě, uvědomujeme si svojí podstatu a nasloucháme. Po komunikaci s kameny je dobré si na závěr uvědomit, že jsem tu momentálně za člověka, holku či kluka a náležitě se zakotvit :D . A samozřejmě umění slušně se pozdravit a rozloučit je nadčasové pravidlo ... Proč se učit takovému způsobu komunikace ? Jednak se naučíme hodně o sobě, jednak probudíme své přirozené komunikační schopnosti a v neposlední řadě nám kámen jasně ukáže, jak ho máme používat, jak se o něj starat a prozradí nám mnohé další věci, které v žádných, lidmi psaných knihách, nenajdeme. To neznamená, že jsou knihy špatné. Součástí vývoje člověka je poznání a jedna z metod poznání je kategorizování získaných informací. Pro základní orientaci dobré, časem však velmi omezující. Je nový věk, vše zde dole začíná vibrovat trochu jinými frekvencemi, přerozdělují se funkce a úkoly, které měl na starosti ve věku předchozím i někdo jiný a především se mění rozsah působení. Například růženín je stále růženín, ale jeho rozsah působení je mnohem jemnější, tím i silnější atd.

Někdo si na komunikaci s kameny vezme například kyvadlo, ale stejně se časem dokope k tomu, že prostě přijde ke kameni a ze srdce vysloví : "Ahoj." Je to překonání určitého strachu, o probuzení důvěry v sobě a opuštění očekávání a chtění. Je to v podstatě úplně stejné, jako když se do někoho zakoukáme. Někdo umí přijít a říct ahoj, někdo se to teprve učí, tak na dotyčného nejdříve dělá svaly, mrká, špulí různé partie ... :D

A můžeme komunikovat se všemi kameny. I zdánlivě obyčejný křemen na zahrádce nás mnohému naučí. Samozřejmě chápu, že se nám líbí polodrahokamy a drahokamy, líbí se mi též a rád s nimi občas pracuji, o mnoho radši s nimi chodím pokecat do přírody. Ale pojďme si říct něco o péči a o údržbě .Určitě jste si všimli, že v mnohých obchodech jsou kameny halabala pohromadě a ti citlivější si všimli, že jim to nedělá vůbec dobře. Každý kámen je jinak naladění, některé se doplňují, ale mnohdy se vzájemně vybíjí, až jsou téměř hluší a potřebují řádný oddych. Máme už mnohé kameny doma a potřebujeme jim vytvořit prostor, ve kterém se i nabíjí a odpočívají. Není to tak složité. Představme si náš čakrový systém v barvách. Takto poskládaná řada barev se vzájemně doplňuje, netluče. A to samé můžeme udělat pro kameny. Tzn. pořídíme si skříňku s více šuplíky/regály a dospod jdou černé, šedé a hnědé kameny, nad ně červené, nad ně oranžové, následují žluté, nad kterými jsou kameny zelené a po nich následují růžové, modré, fialové a čiré. Stejně jako naše šestá a sedmá čakra umí pojímat a pracovat s energií od těch růžových odstínů nahoru ( umí i klidně pracovat s oranžovou, ale to je dřina, to je dřina, jako povolovat šroub nožíkem místo šroubovákem ... ) tak i kameny v růžových, modrých, fialových a čirých barvách tvoří jednu velkou skupinu...

Pak je tu kategorie silových minerálů, které preferují sólo místo, neb sami obsahují souzvuk více energií dohromady. Takové jsou například opály, labradority a další.

A jak je můžeme čistit ? Od studené vody, slaného roztoku, vykouřením, nabitím na slunci, či měsíci, podle toho, co si kámen řekne. On sám dá vždy vědět, kdy už je unavený a potřebuje baterky. Zkrátka začne pulzovat tak, že nás to kope, dává to najevo po svém. Je to mnohdy i díky tomu, jakým čuňáckým způsobem je používáme. Jedna z nejlepším variant, jak vyčistit hodně unavený ámen, je zahrabat ho na zahradě do země, popřípadě koupit rašelinu, nebo černozem, nasypat jí do uzavíratelné nádoby a kámen tam vložit. On se ve tmě oprostí od všech cizích energií a časem nabyde a zesílí ve svých vlastních. A dáme ho tam klidně na dlouho, klidně na měsíc a klidně na rok. Rok není pro kámen žádná dlouhá doba. Rok je dlouhá doba jen pro netrpělivé ...

Při nabíjení na slunci dáváme pozor na ty kameny, které slunce vypálí, tzn. Vezme jim tu vibraci / barvu. Jedná se hlavně o růženíny, ametysty, citríny, záhnědy, ohnivé jaspisy atd.

A je tu ta část povídání o nošení kamenů na sobě. Pokud jsme s úctou a ve vztahu s kameny / šperky, které nosíme, vše funguje přirozeně a my dbáme i na jejich údržbu. Míň je víc a platí to i zde. 4asto jsem viděl lidi ověšené mnoha druhy polodrahokamů naráz... Je to jako pustit si šest rozdílných rozhlasových stanic najednou a tvrdit, jak mě to harmonizuje a zklidňuje ...V takových případech je vhodné trochu ubrat. Často používáme kameny na léčení a posílení, na výrobu obohacené vody, různých náplastí ( s turmalínem a spol. ). I ty kameny, co používáme na výrobu vody potřebují občas oddech ( povětšinou šungity, turmalíny - ty černé kameny jsou dobré filtry, neustále vše pohlcují - tady bacha, nošením občas pohlcují naše vitály, neb pohlcovat je jejich přirozenost ...).

A je tu ta hlavní část, ve které se ke kamenům mnohdy chováme jako prasata. Něco mě bolí ? Dám na to místo kámen, však ono to vytáhne. No a je to. Jo on je z toho kámen unavený, hmm, tak ho vyčistím. Jo on už je úplně unavený, tak ho zahodím a koupím nový... Sakra, proč mi to místo zase bolí? Dám na to kámen a ... A dost ! Bolest, či zdravotní problém po nás chce především změnu chování a změnu přístupu k životu. Kameny nám pomáhají poodhalit tyto příčiny, ale zkusme prosím si do těch příčin podívat sami, máme na to, jen se toho bojíme... A ve chvíli, kdy už něco na sobě měníme, můžeme použít kameny na dobití a zharmonizování dotyčných míst, které jsme si sami zatížili disharmonií. Taky by se nám nelíbilo, kdyby nás někdo používal jako toaleťák . Někdo si třeba všimne, že za to, jak jsme se chovali k sobě a k planetě, tu máme korporátní společnosti a systémy, které takhle ždímají nás, dokud se necháme a nezačneme se k sobě a následně okolí chovat jinak. ... :D Zkrátka se neustále učíme a kameny nás učí opravdu mnoho.

Je před námi Slunovratový víkend, kdo vyrazí za kameny? Kdo udělá předvánoční radost svým kamenům a vyčistí si je? Kdo půjde lovit? Užívejte s lehkostí, od vlasů až do kostí.

A kdo chce, může se s námi vydat za nejstarším národem do Stromovky! Tyto akce probíhají vždy v neděli, od 10:00 cca do 14/15 hodiny a aktuální termíny naleznete vždy na našich stránkách.

8 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page