top of page
  • Obrázek autoraHonza R.

O SÍLE SLOVA DĚKUJI

Aktualizováno: 31. 1.


Při jakékoliv praxi a disciplíně přijde každý časem na to, že nejsinější slovo, které dokážeme vyslovit, je DĚKUJI. Nejdřív ho vyslovujeme zatížení hlavou, občas myslíce, že vědět to stačí a taky ho tak používáme. Často to kombinujeme s prožíváním a pocity z druhé čakry no a ve finále to má obojí dosah jako sláva dnů zašlých.

Upřímné děkuji otevírá naše srdce, vyvolává stav vřelosti, který cítíme v hrudníku, lopatkách a čele a odtud se šíří dál. Nejde kontrolovat hlavou, zda to děláme správně, to pak hlava všemu vévodí a jsme opět u těch zašlých dnů.

Každý den můžeme děkovat za drobnosti a maličkosti, neb v hodinovém strojku jsou to ta malá kolečka, co roztáčí ta velká. Děkujeme za každého člověka, který nám do života vstoupil. Ať udělal cokoliv, poděkujeme mu - tohle otevírá velmi podstatné energie, bez kterých se nepohneme. Zkuste si to a uvidíte. Když někdo zemře, děkujeme za čas, který jsme s ním mohli strávit, bez lítostivých kňourání, co si teď počneme a už vůbec ne s přístupem : Jak nám to mohl / mohla udělat? Opakování je matka moudrosti a moudrý člověk ví, že není porážek a vítězů, děkuje za lekci a za zkušenosti. Moudrý člověk poznává, že nemá žádná práva, všechno, čeho se mu v životě dostává, je darem a za to děkuje.

Děkuji je silnější, než mnohá vysvětlování a snažení se, která povstala z netrpělivosti a zoufalství. Je tou nejsilnější mantrou, která nám otevírá brány jemnosti, vlídnosti a hojnosti. Používáním tohoto slova s cynickým a ironickým nádechem vede jen k útrpným a dlouhodobým nemocem, které si sami vytvoříme.

Proto děkuji, že jste, děkuji, že se skrz vás mohu dále inspirovat a učit, děkuji, že se hlásíte na naše služby, kurzy a akce, díky kterým mohu fungovat v tomto světě a tvořit pro vás další a další věci.

40 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page