top of page
  • Obrázek autoraHonza R.

O jaru a těleS každým dalším dnem jsme blíže a blíže rozpuku jara. Naše vědomí se probouzí k větší činnosti a vystupujeme z našeho podvědomí, ve kterém jsme mohli v zimě hloubat. Ač byla zima téměř beze sněhu, dostalo tělo zabrat po fyzické i psychické stránce.


Co teda můžeme dělat, abychom ze zimních depresí nepřešli do jarní únavy ? Co tělo potřebuje ?


  • Každé ráno se pořádně rozdýchat, tzn. jak se vzbudíme, necháme doběhnout vědomí domů a v leže, nebo už vestoje se párkrát zhluboka a pomalu nadechneme a vydechneme.


  • Po zimě nám chybí vitamín C, tzn obohatit si den o džusy, stačí 3dcl denně, ledviny se taky probouzejí k větší činnosti a nepotřebují hned dostat kotel v podobě přemíry céčka …


  • Také doplňujeme D vitamín, což jde samozřejmě nejlépe ze Slunce, neb se vstřebává pokožkou, ale jsou i výrobky na trhu speciálně obohacené déčkem. Z potravin je dobré si smlsnout na tuňákovi, nebo lososovi, popřípadě tresce, ale také to s těma rybami nepřehánět, obsahují vysoké hodnoty déčka proto, aby byly schopné přežít v chladných a temných vodách, v řekách, jezerech a mořích s bahnitými dny, tzn. umíte si představit, co dalšího rybičky obsahují :D


  • Vitamín A a to především pro holky. Kluci si ho dají také. Potřebujeme betakaroteny, potřebujeme posílit kukadla, obzvlášť, pokud pracovně čučíme do počítačů. Nejlepší na tohle jsou sušené meruňky, 5 -7 kousků denně po dobu šesti dnů a tělo si vezme, co mu třeba a vesele si hospodaří. Áčko mají také vajíčka, mrkev, špenát, kapusta, petržel, brokolice, játra.


  • Na srdce a tlaky potřebujeme doplnit vitamín E a na něj jsou super sušené švestky ( předkové nebyli hloupí a vše měli přes zimu připravené ) . Je obsažen i v bílkovinách a mase savců, vejcích a také hojně v burácích.


  • Z minerálů do sebe potřebujeme dostat zinek, hořčík a selen. Jednak jsou k dispozici v kapslích, jednak je obsahují v menším množství všechny výše uvedené potraviny.


Někdo si započne bylinné očistné kůry a s blížící se rovnodenností si dá mülerku (směs), či samotnou třezalku (bacha, ruší antikoncepci), měsíček, černý bez, heřmánek, může je i kombinovat a smíchat, může přidat řebříček, tužebník, kopřivu (tu nepít samotnou, vypaluje močové kanálky a dělá bordel, tu vždy míchat minimálně s měsíčkem).

Zároveň se pustíme do úklidu domova, neb jak to kolem nás vypadá, tak to často vypadá i v nás … Pustíme se do přípravy na generálku a během ní i vyházíme, darujeme, prodáme věci, které už nepoužijeme a nechávat si je pro strejčka příhodu nebudeme, neb nepotřebujeme mít doma smetiště a skládku…


Začínající jaro v nás také probouzí chuť na sobě pracovat a duchovně se rozvíjet, tzn. hurá do svých pravidelných cvičení, které ještě zintenzivníme. Vymanit se ze zimního smutku a jarní únavy je také dost o tom, jak zvládáme komunikovat s naším tělem, duší a ochrannou bytostí.

Těšíme se na Vás na akcích, přednáškách i individuálních výukách a vedených meditacích, kde se plně věnujeme probuzení a rozvoji vnitřního potenciálu. Jdu si smlsnout na švestkách s meruňkami, přeji prima víkend a lidi, Vesna je za dveřmi 😊

Za Dzomsa Team


Honza R.


41 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page