top of page
  • Obrázek autoraHonza R.

O barvách a o nás.Dnes se podíváme a na barvy a projdeme si jejich základní škálu vlastností. Navážeme tím i na předchozí článek o naší přípravě na jaro, neb i barvy můžeme velmi prakticky použít k naší jarní revitalizaci. Už jenom tím, do čeho se oblékneme, jaké povlečení si dáme na peřiny a polštáře, i tím, jak si vyzdobíme byt. Každá barva má svůj rozsah vibrací a podporuje, či zeslabuje řadu našich vlastností. Barva je barva, jsme to my, kdo svými rozhodnutími, sympatiemi, reakcemi a prožíváním vše zesilujeme do plusu či minusu a podle toho vypadá náš každodenní život.


A jdeme na ně :D

ČERVENÁ – je barva života, chutě žít, expanze, sexuální a tvůrčí energie ve hmotě, barva královského vědomí. Podněcuje kuráž a odvahu, smyslnost a vášeň. Ovlivňuje naší agresi, chtíče, žárlivosti, a veškeré destruktivní rysy pod živlem ohně.


ORANŽOVÁ – expanzní energie, díky které se vše násobí, proto u ní záleží, jak jsme se sebou srovnaní a co vyzařujeme, neb nás podněcuje i k neustálému rozptýlení, prožívaní kravin, náladovosti, zkrátka je to velmi dobrá výcviková frekvence, kterou si dáváme největší kotel a dokážeme se skrz ní dostat do rovin totálního emociálního brajglu. Zvládnutí a zkrocení oranžové frekvence je zvládnutí a zharmonizování své druhé čakry …


ŽLUTÁ – podporuje princip jedinečnosti a sebeuvědomění na základním stupni. Zčásti podněcuje sebeúctu, ale velmi rychle dokáže přejít do sobeckostí, egoistických pocitů nenahraditelnosti a jiných iluzí. Souznění se žlutou barvou znamená pokoření ega. Žlutá barva nás podněcuje k uvědomění si jemnějších a jemnějších energií ve Vesmíru (slunce, život, zlatá, osvícení, éter, prána, atd. ).


ZELENÁ – je barvou vitality i zániku ve hmotě. Veselá jarní zelená je frekvencí naší fyzické kondice a výdrže ve hmotě, tmavě zelená je energií naší houževnatosti, v těchto plusových rovinách je to v podstatě energie, která je ve hmotě růstová, vše pod ní plodí. V odstínech khaki a žabinců je to frekvence rozpadu, rozkladu a tlení, odevzdání. Pročpak je většina armádních úborů khaki ? Fakt se pořád válčí v lese, jo?


MODRÁ – Je barvou psychického klidu, věčnosti vědomí, soucitu a naděje. Je to všeprostupná frekvence, přes kterou se dá skvěle cestovat, ale i skvěle ulítnout a ustřelit vědomím. Skrz ní čerpáme inspiraci i komunikační schopnosti. V přemíře může vyvolávat proměnlivost apatických a náladových stavů a neukotvenost. Je takovou první branou do rovin věčnosti.


RŮŽOVÁ – je frekvencí něhy a jemnosti, krotkosti a vlídnosti. V kombinaci s modrou je frekvencí usmíření a soucitu. Navozuje též stavy nevinnosti a odpuštění V přemíře vybuzuje infantilitu a neochotu přijímat věci tak, jak jsou, což si ovšem způsobujeme sami. Je frekvencí bezpodmínečné lásky, ke které pak přichází frekvence sytě červené, magnetové a fialové.


FIALOVÁ – frekvence řádu a věčnosti, bytostní energie, která v nás podněcuje vyšší vědomí a probouzí nás k hlubšímu uvědomování a stavům osvícení. Pokud na ní jedinec není připraven, může mu navozovat stavy duševní a duchovní pýchy. Každý lidský hřích je odpustitelný, kromě pýchy …

BÍLÁ – jemnost, čistota a svrchovaná moc se v ní snoubí, dokáže povznést i zaslepit, společně s černou jest frekvencí Všehomíra. Dokáže nám pomoci se očistit a oprostit od našich zlozvyků a přehnaných pocitů výjimečnosti.


ČERNÁ – věčnost a hloubka, ochrana i útok. Odkrývá nám tajemno a schopnost projít skrz temnotu ke světlu, Dokáže věci uzavírat a izolovat. V určitých stavech přináší zapomnění.


ŠEDÁ – frekvence neutrality a vnitřního pozorovatele, dokáže utišit, zjemnit. Je průvodcem těch, kteří jsou poslední z posledních. V minusu vyvolává silné stavy apatie.


HNĚDÁ – podněcuje houževnatost a klid, v přemíře navozuje stavy flegmatismu a odevzdání. Je určitým rozsahem ochrany.


Všimli jste si, jak jsou některé barvy frekvenčně stejné, jen je jako lidé vnímáme barevně odlišně ? Tyto barvy k sobě patří, vzájemně se doplňují, posilují i zeslabují a my se přes ně učíme, jak funguje souzvuk a snoubení. Jedná se o tyto vazby:


ČERVENÁZELENÁ

ORANŽOVÁHNĚDÁ

MODRÁŽLUTÁ


A do určité míry i ČERNÁ – BÍLÁ, což už jsou maličko jiná rozhraní.


A na závěr si dáme malou vizualizaci. Představte si obraz složený ze čtyř pruhů. První a poslední jsou tenčí a ty dva uprostřed jsou silnější. První pruh je zlatý, druhý černý, třetí fialový a čtvrtý stříbrný. Zkuste si nakreslit i mandalu za použití těchto barev, kde fialová s černou jsou hlavní a stříbrná se zlatou doplňkové. Jak na vás působí? Hloubka, co?

Z těchto čtyř barev (frekvencí) se v tomto poměru skládá vesmírná energie, které říkáme jak ? :)


Užívejte krásný a barevné časy.


Nic není nikdy černobílé.


Honza Rudčenko
36 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page