top of page
  • Obrázek autoraLucka S.

Krásný den všem...


Krásný den všem!

Jak jste prožili zářijový shon?

Jak se cítíte vy, co máte školáky?


Jak se cítíte vy, co žádné děti nemáte, rozumíte tomu, proč jsou právě v tomto období ulice plné vystresovaných rodičů, kteří si stěžují, že musí spoustu věcí zařídit do konce září?

Není to radostné období, že? Máme tady ukrutná vedra, podzim nepřichází a zápach se line prostorem.


Místo, abychom si oddechli, že se ukončilo období prázdnin a péči o děti se s námi dělí školská zařízení, ženeme se za výběrem kroužků a výběrem navazujícího vzdělání pro děti a po třech týdnech již zase nevíme, kde nám hlava stojí.


Ruku na srdce, kdo z Vás si v září našel čas sám na sebe a plně ho využil?

Já sama jsem času pro sebe měla v těchto týdnech málo, a když byl musela jsem se soustředit mnohem více na to, abych tento čas využila opravdu jen pro sebe.

V období rodičovství je na každém z Nás učit se více pracovat s časem a vnímat, že život se nerozděluje na život s dětmi a život bez dětí.


Žít život znamená učit se harmonizovat všechny oblasti, ve kterých máme možnost se pohybovat, a pohyb je ta důležitá část, kterou k životu potřebujeme.

Říkat si neustále teď udělám ještě tohle je to důležité a potom, už budu mít konečně čas pro sebe, je kolotoč, ze kterého se za jízdy nevystupuje.


Někdy se stává, že se necháme strhnout davem a přijde nám, že není nic důležitějšího než dělat to co ostatní, ale září pro Vás, co jsou rodiči nemusí znamenat jen zařizování věcí pro děti.


Můžete se v tomto stresujícím období zastavit a udělat si oblíbený čaj a v klidu a s chutí ho vypít. Vřele doporučuji článek od Honzy týkající se nápojů. 

Nikdo Vás nenutí jít s davem a nechat se ovlivňovat okolím, vždy a za každých okolností jsme to jen my kdo se rozhodujeme, jak se zachováme.


Září bylo velice silným obdobím, kdy jsme měli možnost během rovnodennosti, nabrat nové síly do dalšího období roku, mohli jsme nastartovat změny ve svém životě. Jediné, co bylo třeba udělat je věnovat čas sami sobě. Tak třeba v říjnu.


Loučím se s Vámi a těším se na Vás na akcích Dzomsy.


Krásnou den všem L.
5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Vážky...

bottom of page