top of page
  • Obrázek autoraPavla T.

Budoucnost.....
Bojiš se budoucnosti? Nevíš co dál? Chtěl bys vědět, jak to dopadne.......?


Přeji krásný den všem věrným čtenářům a vlastně i těm, kdo nic nečtou. Dnes krátké zamyšlení nad tím, jak to bude dál........


Překvapení!!! Nikdo neví, co bude zítra. Trápíme se, jestli tenhle projekt vyjde, jestli tahle práce bude ta pravá, jestli tenhle vztah už vyjde, jestli budeme mít na dovolenou pěkné počasí, jestli už budou děti zdravé..... Čekáme a trápíme se, přemýšlíme, rozjímáme, těšíme se a znovu a znovu zažíváme zklamání. Zklamání, smutek, vztek, rozladění - to vše z očekávání. A nebo můžeme mít radost.

A to je tak trochu vyšší level. O tom, co budeme cítit, totiž rozhodujeme každý sám.


A můžeme to buď hezky zvládnout a na dovolené si užít v dešti pěknou procházku a doma si pak dát věci ke kamnům uschnout, zabalit se do deky a udělat si svařák, přitulit se k partnerovi na rameno a říct si, jak jsme to statečně a dobrodružně uchopili a nebo plakat nad rozlitým mlékem, jaká že to byla dovolená na prd. A jak všichni víme, počasí prostě ovlivnit ještě neumíme. A tak zkusme ovlivnit sebe.

Nemocné děti obvykle volají po pozornosti rodičů. Všímejte si, když dětem není dobře, stejně tak jako když nám dává signály naše vlastní tělo. Každá nemoc nám ukazuje, že je něco špatně - málo odpočinku, přepínáme se, děti mají málo naší pozornosti. Pak je čas zabrzdit a opečovat sebe i blízké, zpomalit.


Vztah - no to vždycky ukáže až čas, jestli to bude fungovat. A když po čase zjistíme, že to nejde, i tady si můžeme říct, že to byla zkušenost, kterou jsme potřebovali. Jak říká Honza Rudčenko, každý vztah je osudový, protože jsme se v něm měli něco naučit, v každém můžeme jít dál, pokud šlapou a učí se ti dva bok po boku. A když to nejde, tak holt bude změna.

Takže z těch pár příkladů je těm chytrým hlavičkám jasné, že se život dá žít jako tragédie se spoustou rozladění a zklamání anebo jako hra se spoustou pokusů a omylů, ze kterých vytěžíme maximum.


A zakončím slovy písně Marušky Tilšarové. „Zkus to z druhý strany - z tý neokoukaný. A když uděláš chybu, tak si zatleskej."


Tak vzhůru hlavy, emoce jsou potvora divoká, ale když se zastavíte, nadechnete, určitě to dáte.


Děkuji Vám, že jste dočetli až do konce, užívejte si život a každý nový den, je krásně, tak hurá ven!


Ahoj Pavla T.

78 zobrazení2 komentáře

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page