top of page
  • Obrázek autoraLucka S.

Čekání...

Pamatujete si jaké to bylo, když jste jako malé děti čekaly, až budou narozeniny a vy budete moci být zase o rok starší?

Pamatujete si na šimravý pocit v břiše, když se čas blížil a vy jste věděli, že budete zase o rok starší, dospělejší a budete mít možnost více rozhodovat o Vašem životě?

Ano forma dárku, a v pozdějších letech možnost být se svými přáteli a najít si možnost oslavy, hrál v tomto pocitu šimrání taky svou roli.

Jak šel čas a život ubíhal, začali jsme oslavy svých narozenin brát buď jako nevhodnou připomínku našeho věku: (zejména ženy čím jsou starší tím méně chtějí upozorňovat na svůj věk, u mužů tento proces vypadá buď jako jediná možnost užít si svobody s kamarády nebo upuštění páry, kterou si za rok nashromáždili a v tento den je jim povolen řetěz, který je celý rok poutá k práci, ženě, dětem …)


Pojďme prozkoumat ten pocit chvění a šimrání, který jsme již jako malí človíčci měli rádi.

Čekání pro Nás byla někdy výzva, když jsme věděli, že něco určitě přijde, ale má to svůj čas tak jako narozeniny, Vánoce, prázdniny ….


Čekání pro nás byla taky nuda, když jsme chtěli něco změnit a nebyli jsme ještě dostatečně dospělí, abychom tu změnu mohli udělat sami. Změna, byla závislá i na ostatních lidech (máma, táta, brácha, kamarád…) Byli chvíle, kdy jsme přešlapovali na místě plni nadšení a elánu vyrazit ke změně jsme museli čekat na správný okamžik.


Někdy to bylo dlouhé čekání, jindy krátké, ale změna a chvíle proměny vždy přišly.


Pojďme oslavovat nejen den našeho narození, vytvářejme si šimravý pocit s každým dnem.

Vždy je možnost se na něco těšit, od východu slunce po ladné zakopnutí, když jsme zabráni do myšlenek a nevnímáme prostor kolem sebe.


Čekání je proces stejně jako, život, moudrost a zrání.


Ženy oslavujete své roky s pokorou a láskou samy k sobě bez zbytečných smutků co jste v životě ztratily, objevujte, co jste roky nalezly.


Muži nenechávejte se svazovat a přijímejte svou sílu jako možnost vytvářet stabilitu a jistotu s možností svobody díky, které se můžeme rozlétnout za svými sny.


Hezký den,


Lucka Š.

29 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Spánek...

bottom of page