Otevřeno Po - Pá 11:00 - 19:00

O TAROTU A TAROTOVÉM HOROSKOPU

08.11.2021

Dnes se podíváme na pomocníka a průvodce, který již lidem slouží po mnohá staletí. Hloubajíc se v historii o tarotu, dostaneme se do starého Egypta, dostaneme se do čtrnáctého, patnáctého a šestnáctého století, cesta nás provede romantismem století devatenáctého a spirituální obrodou začátku století dvacátého. Dojdeme k zajímavému cíli a uvědomění. Je přínosnější pátrat po tom, co tarot vlastně symbolizuje a učí, než se pídit po tom, kdy a kdo ho poprvé a kde .... A platí to patrně i pro jiné směry, že ?

Podívejme se na základy tarotu a jeho principy způsobem, který nám přináší skutečné poznání. Je mnoho tarotových karet a jejich vyobrazení. Každý tarot má však dodržovat jistá pravidla a tím je celistvý a funkční. Balíček karet je rozdělený na Velkou a Malou Arkánu, tzn. Soubor ucelených informací , které popisují naše vnitřní stavy, pomáhají se orientovat a přirozeně postupovat při stavech mystických ( různé formy transformací a čištění ) a v neposlední řadě vypovídá o naší povaze a emocích, které si máme v sobě zpracovávat. O těch povahových vlastnostech vypovídá především Malá Arkána a s tou začneme.

Malá sada obsahuje vždy 56 karet. Je rozdělena na čtyři základní směrů podle živlů ( povah ) . Oheň vypovídá o našem myšlení, rozhodnosti a vůli, pro zjednodušení si můžeme představit roviny cholerika, a to plusové i minusové. Živel ohně je povětšinou symbolizován Meči ( hrot je směr, myšlenka je směr ) a v některých tarotech Holemi. Voda vypovídá o našich citech, soucitu i pocitech ( emoce: až po citovém vjemu přijde pocit - stav vyhodnocení myslí a egem a chramst a má nás dualita ... ). Zastupuje rovinu melancholika v plusu i minusu a symbolizují jí Poháry. Vzduch je o našem vědomí, svobodě a komunikaci se sebou i okolím, povahové roviny jsme si označili jako sangvinické a symbolika pro vzduch jsou většinou Hole, v některých tarotech jsou to Meče . Hůl je pro vzduch přec jen přirozenější symbol z pohledu vědomí, které je rozprostřené v prostoru, nikam a na nikoho netlačí a ve skutečnosti nepotřebuje mysl ke své existenci ( naše evoluční cesta je především o tomto uvědomování ) . Zemský živel vypovídá o naší vitalitě, houževnatosti a schopnostech hojnosti ve hmotě. Povahové roviny jsme si označili jako flegmatické a symbolika zemského živlu jsou Disky, popřípadě Mince.

Jedná se vždy o deset karet, seřazených od jedničky ( Esa - praživlu ) po desítku. Nad nimi jsou ještě čtyři karty, a to páže a rytíř a královna a král. Páže a rytíř jsou občas zaměněny za princ a princezna. Pro pochopení jejich významu a uvědomování si jejich principů je přec jen lepší označení páže a rytíř. Páže si můžete představit jako studentíka, floutka, jouďase ( je jedno, zda kluk, či holka ), co ví vše nejlépe, i když právě teprve nastoupil do učení a začíná si poprvé šahat na zákonitosti a skutečnosti světa. Rytíř je už v podstatě vyučený a svým výučním listem / maturitou jede do světa nabrat praxi. Královna a král jsou především o zvládání a harmonii daných živlů na naší mentální úrovni. Tzn. Už jsme aspoň krapítek moudřejší, bez zdráhání používat moudrost a další citové roviny, uvědomujíc si propastné rozdíly mezi citem a pocitem.

A dostáváme se k Arkáně Velké. Ta má, povětšinou dvacet dva karet ( 0 - 21 ) a popisuje především mystické stavy a procesy, kterými procházíme celý život v různých pořadích a to hned několikrát a v rozličných kombinacích. Každá karta Velké Arkány je uceleným souborem hodnot. Každá se skládá ze čtyř karet arkány malé ( například 4. - Císař + čtyřky mečů, holí, pohárů a disků ) a poodhaluje nám další a další tajemství o nás a o Vesmíru. Symboly Velké Arkány v podstatě popisují stavy osvícení, kterých je ve skutečnosti 32. V tarotu a ve hmotě se, povětšinou zobrazuje těch dvaadvacet a ty další si už každý hledá... a hledá ....

Jsou i taroty, kde je tzv. dvacátá druhá karta Velké Arkány ( Crowley, Osho zen ), to však neznamená, že jsou něčím výjimečnější. Ač tyhle dvě zmíněné sady tarotu jsou fakt supr čupr :D . Kdo je vlastní a pracuje s nimi, ví, o čem píšu ... Crowley má na zobrazeních malé arkány principy astrologické, každá karta v podstatě popisuje působení planety v některém ze znamení, což plně ovlivňuje naší povahu a jednání ( kdo není tolik na astro a baví ho mytologie, doporučuju knihu Astrologie a mytologie - Princip každého božstva je v podstatě principem působení planety ve znamení zvěrokruhu. Tzn. Když se řekne Luna ve Štíru, někoho nenapadne, o jaký princip jde, ale jak se řekne Hekaté .... :D ) . V Osho zen se například karty Velké Arkány jmenují jinak, než je běžné, jenže s hlediska mystiky a naší duchovní cesty to vše sedí mnohem, mnohem ... :D . Zkrátka každý tarot má něco.

Samozřejmě se dá, krom výkladů, používat k relaxacím a meditacím, ponoření se do vybrané karty také přináší mnoho užitečných informací a změn. Zde jen doporučuji mít jeden balíček pouze pro sebe ( z hlediska duševní hygieny ) a jiný pro výklady ostatním.

To je takové základní podívání se na tarot, a my koukáme dál. Jedním ze základních principů při výkladu a práci s tarotem, je UMĚT SE PTÁT. Kdo se výkladem zabývá a i vykládá pro druhé, všiml si, že se dají zájemci rozdělit do dvou základních, charakteristických skupin. Jedna se skládá ze sebelítostivých alibistů, jejichž dotazy znějí například takto : Co má pro mě osud připraveného ? Vrátí se ke mně ? Udělám školu ? Co mi můžete o mě říct ? Co mé zdrví v tomhle / příštím roce ? ...

Občas se jedná o lidi, kteří jen nevědí, jak se zeptat, a od toho je tu i role kartáře s jeho schopnosti inspirovat lidi natolik, že se začnou ptát přirozeně. Většinou se však lidé této party vyznačují tím, že odmítají přijmout odpovědnost za svůj život ( občas s pocitem odpovědnosti za druhé, což je ve skutečnosti vlastnický systém, či systém mučedníků a spasitelů a záchranářů - opět ta kurva sebelítost ) a za situaci, na kterou se dotazují. Mnohdy ukazují prstem na druhé, čekají, že někdo něco za ně, alespoň trošku a většinou kvůli satisfakci... Pak se divý, že jejich život je jeden velký zacyklený buřtguláš ( mnohdy z nádražky )

Opravdu stačí přijímat odpovědnost za svůj vlastní život a dějí se zázraky. Kromě jiného se náhle i umíme ptát :D Co je medicína na mou současnou situaci ( zdravotní i jinou ) Co mohu udělat pro tento výsledek ? Která z těchto cest je pro mě kompatibilní ? Jakými energiemi momentálně zářím do prostoru v oblasti vztahové ? Co mě daná situace učí ( té se držte, s tou se nejdál dojde :D )

A jedeme dál, podíváme se na pravdy a fámy :

Tarot by měl být darovaný, nemám si ho kupovat ... Kecy, kecy, kecy. Ve skutečnosti je velmi přínosné, strávit nad výběrem tarotu nějaký ten čas, prohlédnout si mnohé tipy jeho zpracování a vybrat si takový tarot, který se vám líbí i z pohledu estetiky, zkrátka takový, který oslovuje vaše nitro a vy jste díky tomu více otevření a tím pádem mohou informace přicházející skrz tarot jsou mnohem obsáhlejší a celistvější ( časem každý zjistí, že jde hlavně o ten stav otevření a jde to i bez karet, kyvadel a jiných berliček - stačí roky a roky praxe a práce se sebou ).

Vykládám sám sobě, kdy už budu v hrobě ... Vykládat sám sobě je vždy ošemetné, stejně vždy, jako tazatel, vysíláme na mentální úrovni obraz, který se obtiskává do reality a ovlivňuje výsledek / odpověď. Sami vůči sobě nedokážeme být natolik v nestranném pohledu ( pokud ano, už karty stejně nepotřebujeme ... ). A proto vám, po šestnácti letech práce s tarotem mohu upřímně říct, že vykládat sám sobě není objektivní. Až budu mít dvacet let praxi s tarotem, řeknu vám, že vykládat sám sobě není objektivní. Řeknu vám to i po třiceti letech praxe a tak dále, a tak dále J .

To samé platí v situacích, kdy žuchneme ze soucitu do lítosti, na tohle opravdu bacha.

Karty má vždy míchat dotazující a snímat levou a .... Pokud je dotazující ve stavu naprostého rozhození, je svou situací naprosto pohlcen, je neskonale přesvědčen, že nemůže a nejde .... Obtiskne tyto veškeré přístupy a úvahy při míchání do karet a tarot mu ukáže jen tyto jeho vnitřní stavy, způsoby a postupy, které situace řeší, se moc ukazovat nebudou. Proto prosím všechny příčetné kartáře, kteří vidí, že proti nim sedí klubko neštěstí... buďte shovívaví, bez soudů a zamíchejte za ně, neutrálně, přišli si koneckonců pro pomoc a už jen to, že přišli, vypovídá alespoň o zrnku chutě se situací něco tvořit ( jsou samozřejmě i typy, kteří se neustále dokola ptají na to samé, neb nejsou ochotní zkusit něco jinak a opovrhují flexibilitou a každý, i jinak položený dotaz se stáčí ke stejné odpovědi... ale zkrátka kde nic není, ani Smrt nebere ... :P ).

O TAROTOVÉM HOROSKOPU

Pomocí tohoto horoskopu se můžeme lépe orientovat v životě. Pracujeme zde hlavně s velkou arkánou a naším datem narození. Pomocí data narození můžeme zjistit, jaký je náš celoživotní princip, tzn., co jsme si ( jakým způsobem ) přišli do tohoto života poznávat, zpracovávat a rozvíjet. Každý rok na nás působí jeden hlavní princip z Velké Arkány a jeden pomocný, doplňkový.

Ten celoživotní nás opravdu provází až do první mystické smrti a rok co rok se nám do toho hlásí do hry další archetypy. Kdo chce vědět, čím bude jeho rok specifický, můžeme se domluvit na setkání a kouknout na to, čím daný rok procházíte. 

Nejrychlejší je kontaktovat mě na telefonu 724 790 932 a domluvit se, na mail moc nechodím :D Výklad horoskop je cca na hodinu, cena je 750,- Kč.

Zaujali jsme Vás? Můžete nás podpořit i zakoupením voucheru, který můžete věnovat i jako dárek pro Vaše blízké. Klikněte na tlačítko níže a je to :)