Otevřeno Po - Pá 11:00 - 19:00

O HOJNOSTI A FINANČNÍCH TOCÍCH

05.12.2021

Pojďme se dnes podívat na téma, ve kterém děláme všichni boty, všichni se s ním učíme a všichni jsme si v něm vytvořili zbytečné komplikace. Je to hlavně tím, že to všichni řešíme. Teď se mohou ozvat miliony hlasů, které začnou tvrdit, že to jinak nejde, protože tohle a tamto a ... STOP.

Představte si, že všichni živíme nějaký systém, nějakou vládnoucí stranu, moc a mocnosti, které stojí v pozadí nad všemi těmito na oko vládnoucími uskupeními. Takový systém v nás neustále posiluje pocit křivdy, neb ví, že každý člověk je sebelítostivý a když s tou energií vědomě nepracuje, propadne jí a křivdy si stvoří sám. Pak je neustále podrážděný, že musí neustále něco platit, musí na to stihnout vydělat, přijde si jak hrdina, že to nějak zvládá a plácá se po zádech s ostatními, kteří jsou na tom podobně. Neustále doufá, že se na něj usměje štěstí, dělá různé rituály na finance, sází a kupuje si losy a doufá. A systém je spokojený, neb doufání je zoufání a má nás v hrsti. Když chceme proti němu bojovat, rád nás podpoří, neb si je vědom, že s takovým přístupem se nevěnujeme práci na sobě a ztrácíme svůj čas a vyčerpáváme energie bojem s větrnými mlýny.

Proč vlastně finanční toky, finance, měna atd. vznikly ? Představte si, že hmota má určitá pravidla, a když jimi někdo pohrdá, má smůlu. Nahoře už rezonujeme energiemi, které sdílíme, za vzájemnou pomoc se obejmeme, energie se prolnou a vše běží dál. Jenže ve hmotě jsme každý na jiném evolučním stupni, každý má živlové energie jiných kvalit. Tak se může stát, že pro někoho něco uděláte, on vás za to obejme, energie vlídnosti se vymění, jenže... Dotyčný je ve své cestě na místě, kterým jste vy prošli již v minulosti, tzn. energie, které vám předá, vám nijak nepomohou, naopak strávíte nějakou dobu prací na tom ty energie rozdýchat, vyčistit, předělat, takže vás to nakonec jen dočasně zablokovalo a vysílilo. Proto se ve hmotě vytvořilo neutrální oběživo ( mince, bankovky, kredity ... ) , které si můžeme dávat za své služby. Každému se pak točí energie hojnosti do plusu a kdo víc dává, víc dostává - tenhle princip nemůže žádný vládnoucí systém omezit, neb pochází shůry. A právě s tímhle máme problém. Bojíme se točit finance, bojíme se dávat bez očekávání, že se nám to vrátí. Koukáme, kdy už se nám to vrátí a jak a tím energii hojnosti blokujeme.

Potřebujeme se odnaučit postkomunistický systém : náš hodný soused pro nás potichu a zadarmiko, ó jak je skvělý. Je čas přestat si mazat med kolem huby, už jen kvůli tomu, že to není med, barvu to má hnědou ...

Každý ve hmotě má svojí cenu. Kdo si neváží sebe, nemá úctu k tělu a k sobě, nemá úctu k ostatním, ba ani k hojnosti. V podstatě se bojí být bohatý, bojí se toho, že ve své sebelítosti při získání většího obnosu peněz přechází hned do hamižnosti, hladu, nenažranosti. Znát svojí cenu je i o tom přestat se bát dávat a to nejen peníze. Znát svojí cenu je o úctě, ve které pochopíme, že si nenecháváme platit za to, že jsme pošťáci, údržbáři, právníci, poradci, prodavači... Necháváme si platit za svůj čas, který jsme věnovali jiným a který jsme mohli věnovat sobě. Tím poznáváme svojí cenu, přestáváme se zdráhat zaplatit lidem, kteří pro nás něco dělají, neb nám dochází, že to investujeme do sebe. Náhle nám dochází, že žádné peníze nevlastníme, jsou oběživem, stejně jako nádech a výdech přichází a my je točíme do prostoru a tím vše kvete a roste. Kdo chce stále něco mít, má prd. Kdo si dává peníze stranou a nazývá to : Na horší časy, pro strýčka příhodu, pro případ nouze, může si být jistý, že takové časy mu do života vlezou, ta nastřádaná částka mu stejně stačit nebude, a je dál v loji. Klidně si můžeme dávat peníze navíc do kasičky, ale bez těch debilních myšlenek :D . Učíme se hospodařit a hospodaří blahodárně opět pouze ten, kdo přijímá odpovědnost za svůj život a je otevřený možnostem. Zde také mnohdy chybujeme, když si palicí spočítáme : No, dělám v téhle práci, takže vydělávám tolik a potřebuju měsíčně tolik a tolik, takže tohle nemůžu a takhle to ... A co flexibilita ? Co se přestat líně bát otevřít se změnám a dalším možnostem. Pokud jsme někde sedli zadkem do hnoje, s pocitem smrádeček, ale teploučko, nikdo nás k tomu nedonutil, kidli jsme si tam sami, tak se taky sami zvedáme.

Peníze a hojnost nejde vlastnit. Zkuste si zadržet dech a řekněte si moje a pozorujte, co blahodárného vám to přinese, a jak dlouho to vydržíte :D Až vás tohle přejde, zkuste si představit, že hojnost je energie, kterou jsme a začnete vnímat a cvičit : Jsem hojností. A začnete si všímat, co vyzařujete, začnete být vděční za drobnosti a zjišťujete, jak se přestáváte bát točit finance v prostoru. Je vám jedno, co se kdy a v kterém týdnu a životě vrátí a vše náhle roste. Začínáte si uvědomovat svojí cenu, uvědomovat si úctu ke všem a ke všemu ve hmotě, s respektem k jejím zákonům a náhle se vše točí. Hojnost a vlídnost jsou nadčasové, proto je nemůže nic porazit, můžeme si je pouze zablokovat vlastním přístupem k životu. Dokonce i ve druhé čakře je jedno z center, které je hojností - musí být, abychom vůbec mohli dávat a přijímat, byli propojení.

Zkrátka naučit se hojnosti patří i k duchovní cestě, žít v chudobě umí každý, žít v hojnosti umí málokdo, ale každý je schopen se to naučit, neb nám dochází, že hojnost není jen o financích, tudíž i přestáváme povyšovat finanční toky nad evoluční cestu ( žádné nejdřív musím vydělat, a pak si můžu dovolit - zkrátka jdu do toho, finance mi na to přichází a při té cestě pozoruji, co si mám v sobě měnit a více se hojnosti otevírat). Jakmile něco povýšíme nad evoluci, jsme v loji :D. A bacha, i ten lůj něco stojí, neb někdo věnoval svůj čas tomu, že ho vyudil a plně si zaslouží za to dostat, co mu náleží. Mám právo na to, co si zasloužím - je věta, která otevírá mnohé, když se v ní nepitváme a nehodnotíme souzením, co jo a co ne.

Tak vzhůru do hojnosti, pryč s představami, jaký jsem chudák, jak dělám věci pro ostatní, aby mě měli rádi, jak bych měl dělat zadarmo, v tom je vyšší svátost a budou ke mně vzhlížet a ... tohle vše je jen vlastnění, chtění a modlářství. Už Ježíš nám ukazoval, jak je modlářství nebezpečné, jak má každý dělník právo na svůj plat, vyháněl kupčíky z míst, kde nemají co dělat a upozorňoval na zneužívání moci pomocí financí, majetku, lichvářství atd. A věřte nebo ne - to je vaše věc - za své služby si také říkal o peníze, neb zkrátka ve hmotě potřeboval za něco jíst, pít, bydlet. To je překvápko, co ? :D Tak ruku na srdce a s úctou ke hmotě hurá do hojnosti OD TEĎ NAVŽDY.