Otevřeno Po - Pá 11:00 - 19:00

Koncert v Dzomse

Portrait

28. 4. 2022 od 19:30

Portrait je bluegrassová skupina z Prahy okořeněná špetkou folku. 

Byla založena v roce 2002 hudebníky, které spojil jejich zájem o hledání nových možností v interpretaci bluegrassu. Prošla mnoha personálními obměnami a současnou podobu má od podzimu 2020.

Hudební činnost některých členů skupiny Portrait sahá poměrně hluboko do minuLosti. Kapelník Jiří Medřický se spolu s Marcelou Medřickou a jejich bývalým sdružením například zúčastnili v roce 1983 jako první neprofesionální soubor z tehdejšího Československa třínedělního turné po USA. Hráli v New Yorku, na festivalu v Louisville (Kentucky Fried Chicken Bluegrass Music Festival) a v Nashville (kultovní bluegrassový klub Station Inn).

Cestu jim pomohl aranžovat jejich přítel Peter Wernick (banjista a učitel hry na banjo z Colorada, autor mnoha banjových učebnic).

Od té doby je také pojilo až do jeho skonu velké přátelství s velikánem pětistrunného banja, tvůrcem pikované techniky, držitelem mnoha Grammy a oceněních od amerických prezidentů, EarLem Scruggsem. Pokaždé při návštěvě USA s ním trávili několik odpolední u banja v jeho nashvillském sídle a diskuse pokračovaly i písemně a telefonicky.

Kapela měla také často koncerty v bývaLé NDR. Skupina natočila zatím 2 CD (Na každý pád a Czech and American Stories about Deep Side of Soul). Portrait můžete slyšet i na koncertech v pražských klubech (např. Kocour) a na některých dalších akcích (např. slavnosti na Dlaskově statku apod.).

Kapela se v roce 2016 účastnila mezinárodního festivalu v La Roche ve Francii. Letos byla již pošesté vybrána na evropský bluegrassový festivaL EWOB (European World Of Bluegrass) ve Voorthuizenu v Nizozemsku. Repertoár Portraitu tvoří česká vlastní tvorba i skladby od známých či méně známých amerických autorů.


Dzomsa

Lucemburská 1261/23, Praha 3, 13000

+420 721400001

vashek@vashek.cz

@dzomsaart


Online rezervace

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.