top of page

čt 30. 3.

|

Praha 3

Vladimír Kiseljov: Večer s knihami Mysteria vepsaná ve tvářích a Mysteria Richarda Wagnera v obrazech

Doprovodná akce k probíhající výstavě Vladimíra Kiseljova v Dzomse

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události
Vladimír Kiseljov: Večer s knihami Mysteria vepsaná ve tvářích a Mysteria Richarda Wagnera v obrazech

Čas a místo

30. 3. 18:00

Praha 3, Lucemburská 1261/23, 130 00 Praha 3-Žižkov, Czechia

O události

Srdečně vás zveme na večer s knihami Mysteria vepsaná ve tvářích a Mysteria Richarda Wagnera v obrazech. 

Večerem vás provede autor těchto fascinujících děl - malíř, scénograf, režisér a spisovatel Vladimír Kiseljov a to v rámci doprovodné akce k výstavě, která se koná v Dzomsa kavárně od 9.3. do 9.5.2023. Za svou uměleckou činnost spojenou s dílem R. Wagnera byl Vladimír v roce 2018 vyznamenán cenou „Goldene W“. Kromě malby se totiž věnuje i dlouhodobému studiu životů a děl některých slavných hudebních skladatelů, básníků a filosofů, které  zachycuje ve svých portrétech. 

V knize Mystéria představuje mnohovrstevnaté vizuální i textové portréty 22 osobností, např. Mozarta,  Beethovena, Wagnera, Čajkovského, Janáčka, Goetha, Shakespeara a dalších. Vladimír bohatě využívá své znalosti symboliky a mytologie k vyprávění osudů lidí skrze nezaměnitelné barvy, tvary a  kompozici, snažící se zachytit prvotní jiskru jejich duše. 

V druhé knize, která je pak převážne obrazová nechává manifestovat mysteria a symbolickou řeč Gesamtkunstwerku Richarda Wagnera v malbách, vše doprovázeno fotografiemi jeho maleb ke všem třinácti Wagnerovým hudebním dramatům, výkladovými sondami, rozborem klíčových témat a jejich poselstvím z  duchovního hlediska.

Buďte vítáni na večer naplněný uměním, symbolikou, mytologií, provázený duchem dávných dob.

Těšíme se na vás! 

Sdílet událost

bottom of page