top of page

st 07. 12.

|

Praha 3

Svatojakubská cesta...

... aneb 800 km napříč Španělskem. Povídání o cestě trošku jinak.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Svatojakubská cesta...
Svatojakubská cesta...

Čas a místo

07. 12. 2022 19:00

Praha 3, Lucemburská 1261/23, 130 00 Praha 3-Žižkov, Czechia

O události

Rezervace nutná - limitovaný počet míst.

Vstupné 100,- Kč, na tuto akci lze zakoupit voucher na našem e-shopu a věnovat jej jako dárek.

O programu:

Beseda – Cesty necesty aneb tisíce krůčků do Santiaga.

Jako člověk, který hodně začal cestovat až ve 30, jako člověk, který viděl v cestování a v tom, co to člověku dává smysl, jsem udělal hodně cestovatelských přednášek. A proto toto bude beseda. Od začátku mně fascinovala síla a dopad poutní cesty na mě, na můj život a moji budoucnost, a to jsem chtěl sdílet s ostatními, inspirovat, naladit a pomoct. 

V roce 2017 po absolvování první poutní cesty jsem měl pocit, že se tam musí vypravit všichni, a to mě vedlo k pořádání cestovatelských přednášek. Chtěl jsem předat tu energii, to nadšení, inspiraci, ale to se dělo jen v omezeném množství, vzhledem k praktickému rázu přednášek. A tak život chtěl, že jsem potkal Vaška a poznal Dzomsu a hned se zrodil nápad, z cestovatelské přednášky udělat něco víc, něco, kde se můžeme dostat hlouběji do toho, co vyrazit pěšky na měsíc a ujít skoro 900 km znamená.

Proto bych Vás rád pozval na tuto první besedu, ve které bych se rád společně s Vámi přiblížil příběhu cesty do Santiaga, její triumfů a pádů, změn a odhalení, konfrontace sám se sebou. Beseda bude doprovázena sérií fotek z první cesty, která vedla z francouzského Saint-Jean-Piet-de-Port až na konec světa. 

Oproti klasické cestovatelské přednášce bych se chtěl věnovat více příběhu, který tam vznikl a osobním otázkám a odpovědím, které jsem našel. Doufám, že tak společně vydáme na bohatou cestu nejen po krajině Španělska.

Lukáš Zajíček

IG: stoparbezpruvodce

FB stoparbezpruvodce / Lukáš Zajíček

www.lukaszajicek.cz

A něco málo o mě...

Jak se sluší a patří, tak jsem vystudoval a našel si příslušné zaměstnání a tím prakticky začala moje cesta. Mimo to miluji divadlo a celkově performativní umění. Od své cesty do Santiaga jsem se začal věnovat vzdělávání a angažovat se především v neformálním a mimo školním vzdělávání. 

Ze svých cest rád fotím, také jsem udělal 2 výstavy fotek, jedna z nich byla právě z mých cest do Santiaga, k tomu jsem rozepsal knihu, ale nedopsal. Hezký den mi udělá dobré kafe, pěkný rozhovor, či nějaká drobnost. Tohle je pár střípků z mého života a o celý příběh se s Vámi brzy podělím.

Sdílet událost

bottom of page