top of page

Ahoj,

 

Před půl rokem jsem se ve slabé chvilce svěřil mojí holce, že už nemám sílu předstírat, že je vše zalité sluncem. Došli mi peníze a já začal vytloukat klín klínem. Moje holka tenkrát nevěděla v jaké jsem finanční situaci a jen mi řekla: “nechci se dívat, jak jsi nešťastný, takže to raději zavři. Ale jestli máš pocit, že to stojí za to, tak ti pomůžu.” Byl jsem připravený odevzdat klíče a odepsat milion a rok práce. Pak se něco stalo a přišla změna. Nový vítr a já uvěřil tomu, že se všechno otáčí, já se budu moct nějakou dobu ještě věnovat cestovce a Dzomsa si bude žít svým životem. Neotočilo se nic, a anglicky se to myslím řekne - it is all fucked up! 

 

Nevymlouvám se, jsou to důsledky mých špatných rozhodnutí a špatných úsudků. Nikoho z ničeho neobviňuji, vše se v životě děje jak má.

 

Strávil jsem teď úžasný týden v Dzomse. Stačilo mi to, abych se zase cítil dobře a každý večer se trošku hroutil z toho kolik toho mám ještě před sebou. 

 

Procházel jsem účty, mluvil s lidmi, díval se do rezervací, díval se na akce na webu, jak je v Dzomse uklizeno, jak jsou na tom sklady. Co by se dalo vylepšit. Výsledek byl takový, že kdybych byl alkoholik tak bych se musel každý večer ožrat. Doteď nemůžu pochopit, proč když měla Dzomsa do února celkem vyrovnaný rozpočet je najednou každý měsíc víc a víc v mínusu. Našel jsem v atasu v krabici kopačky, které jsem si koupil za peníze, které jsem vydělal u táty v kovárně. Pracoval jsem tam týden. Kopačky mám dodnes. Vzpomněl jsem si na hračky, které jsem dal klukům od Pepiny. Byl to dárek. Bez námahy. A za týden leželi rozbité v rohu. Přesně to se stalo s Dzomsou. Skončila jako rozbitá hračka v roku. Nebudu víc specifický. Myslím, že není třeba.

 

Strávil jsem také úžasný týden tvorbou propagací, natáčení videií, tiskem plakátů a prací na fb. A přesně si pamatuji na to nadšení když se Dzomsa fest plánoval. Měl jsem velké pochybnosti, ale říkal jsem si, že to kolektivní nadšení je vlastně fajn. Přesně si vzpomínám, jak jsem specifikoval, že tuto akci mohu podpořit pouze tím, že se budu podílet na propagaci. Nevím, jestli si někdo vzal tužku a papír, ale já jsem náklady na fest spočítal cca na 10 000,-. A tak jsem se poslední 3 dny díval, jak všichni sdílíme pozvánky na svých profilech, aby to bylo co nejvíc vidět. A zjistil jsem, že kromě vlastních akcí, příběhů apod sdílíme úplný HOVNO. Omlouvám se - jediný Honza a Lucka se opravdu poctivě a neúnavně snažili fest tlačit. Vážím si toho, opravdu moc. Ale buď budeme fungovat jako team nebo jako pan Dzomsa. A pan Dzomsa toho má právě dost - Proto oznamuji, že dnešním dnem ruším z technických důvodů akci a stahuji veškeré propagace. Tím Vám dávám prostor sdílet zážitky z ferat, festivalů, osobních workshopů aj. A děkuji Vám, že jsme se alespoň pokusili, evidentně to byl ztracený čas. 

 

Nebudu se dál rozepisovat, to by pak mohlo vypadat, že si tady jen potřebuji vylít srdce a pozdvihnout svoje Ego. Každý z Vás, kdo teď čte ví, o čem mluvím takže netřeba to brát osobně. Já se jen rozhodl vrátit do hry. Pan Dzomsa se nevzdává. Ale už nikdy nikdo nedostane Dzomsu jako hračku. 

 

Mějte se fajn

 

Pan Dzomsa :)

 

Buď přijď nebo zmiz. Ale pokud zmizíš, už se nevracej.

bottom of page